Každý by měl užívat doplňky stravy, protože jen málokdo ve stravě přijme všechny důležité minerály, vitamíny a další látky, které naše tělo potřebuje pro správné fungování. Zatímco vitamíny bere spousta lidí, na doplňky, jako je třeba kolagen, spousta lidí zapomíná. I když se někdo nechá celebritami a jejich reklamami přemluvit ke koupi kolagenu, měli byste vědět, proč ho vlastně užívat. Kolagen by měli užívat všichni – muži i ženy. Kromě toho, že díky kolagenu můžete vypadat mladší, což ocení především ženy, se díky němu můžete bezbolestně pohybovat. Je totiž obsažený v kloubech.

rtg koleno

Kolagen je běžně obsažený v našich tělech. S přibývajícím věkem ovšem jeho hladina začíná klesat, a právě proto je důležité kolagen do těla dostat pomocí doplňků stravy. Běžně je totiž obsažený v potravinách jako jsou vývary, hovězí maso a kosti a také mořské ryby. Jenže ruku na srdce – sníte dostatek těchto potravin, abyste měli hladinu kolagenu dostatečnou? Nejspíš ne.

Ideální je užívat hydrolyzovaný kolagen https://www.orcacollagen.cz/jak-funguje-kolagen/ ve formě prášku, který snadno smícháte s vodou. Při výběru kolagenu dbejte hlavně na složení – další složky jako vitamín C nebo kyselina hyaluronová rozhodně nejsou na škodu.

zralá žena

Kolagen by měl používat každý, kdo chce pečovat o svoje zdraví. Kvalitní kolagen ale nemusí propagovat celá řada známých tváří, spíše naopak. Kvalitu kolagenu poznáte podle spokojených recenzí jeho uživatelů. Jestli chcete mít zdravé klouby, pevné vlasy a nehty a pokožku s méně vráskami, je kolagen nutností. Dokáže zpomalit stárnutí, což vyhledávají hlavně ženy, ale i muže jistě potěší, když budou pro své okolí vypadat mladší než doopravdy jsou. Vyberte si kvalitní kolagen z mořských ryb, který se snadno rozpouští ve vodě a vstřebá se všechen díky snadné vstřebatelnosti. Čím dříve ho začnete brát, tím lépe – ideálně ještě před třicátinami.