Auta jsou stále dražší, a může za to spousta okolností, které měly na růst cen vliv. Ať už to byla pandemie covidu, která zastavila výrobu všeho na celém světě, a tím způsobila nedostatek komponentů i pracovních sil, a nebo zvyšování inflace a růst cen vstupních surovin, všechny problémy se do koncových cen promítly v podstatě hned. A zatímco lidé například v Rakousku a Německu mají vysoké mzdy a mohou si dovolit kupovat i luxusnější auta, u nás mají občané stále daleko méně peněz. Vzhledem k růstu cen bydlení, energií a potravin je jasné, že si každý raději zaplatí střechu nad hlavou a další životní potřeby, a nákup auta odloží na jindy.

rozbité auto

Jsou lidé, kteří mají starší auto, které už je v hodně spatném technickém stavu. Některá auta už jsou doslova na odpis, a tak se ani nevyplatí do nich investovat peníze a snažit se je opravit. Když budete vrážet peníze v podstatě do vraku, vyhazujete peníze oknem. Mnohem lepší je když si peníze budete odkládat bokem a použijete je jako akontaci na uhrazení části z kupní ceny u nákupu auta na splátky. Mnozí prodejci nabízí nejen zcela nová, ale i ojetá auta na splátky. Můžete si tak vybrat a koupit auto na splátky bez navýšení, a to s akontací i bez ní. Záleží na podmínkách daného prodejce, co všechno vám umožní.

klíč k autu

Jak funguje prodej na splátky?
Mnozí lidé si auto na splátky ještě nikdy nekupovali. Je potřeba si nejprve vybrat prodejce, u kterého si budete chtít auto koupit, a potom si s ním sjednáte schůzku. Uvidíte zda budete potřebovat akontaci nebo ne, a pak už si jen sjednáte smlouvu. Nezapomeňte na to, že budete potřebovat doklady totožnosti, a také si prodejce ověří zda nefigurujete v některém registru dlužníků. Pokud bude všechno v pořádku, dohodnete si splátkový kalendář. Je nutné abyste si vybrali auto, které budete schopni splácet, proto nepřeceňujte své síly.