Plánujete výstavbu kuchyně na míru Glanc kuchyně a očekáváte, že vám kuchyňské studio zodpoví všechny vaše otázky k danému tématu? Na co byste se mohli v souvislosti s touto akcí zeptat?

Styl a koncepce – kuchyní na míru existuje nekonečný počet variant a vybrat si z nich tu pravou, co vás nejvíce oslovuje, není snadné. V první řadě se ptejte na to, zda firma vyhoví vašim požadavkům, co se týče stylu a také s ohledem na velikost kuchyně a její členění. Zjistěte si, zda vám firma zhotoví kuchyni ve tvaru písmene L nebo U anebo v jiných tvarech, a zda je schopna vám dodat i požadovaný vzhled skříněk a pracovní desky.

moderní kuchyně

Materiál pracovní desky – zde by vám měli profesionálové umět poradit nikoli na základě výdělku, ale praktičnosti. Měli byste zjistit, která deska se pro vás nejvíce hodí s ohledem na její životnost, trvanlivost, odolnost i estetiku.

Kotvení skříněk do zdiva – už víte, jak budou ukotvené skříňky do zdiva? Toto je velmi důležité si ověřit, protože dnes se staví domy z různých stavebních hmot, kam patří i lehké a měkké pórobetonové tvárnice, sádrokarton nebo dřevo.

Vestavěné spotřebiče – chcete-li využívat vestavěných spotřebičů, pak se dohodněte na jejich rozmístění. Zda bude v kuchyni kromě varné desky i elektrická či plynová trouba, vestavěná chladnička, mrazák, myčka nádobí a pračka.

kuchyně na míru

Elektroinstalace – součástí každé kuchyně je i elektroinstalace, to znamená nejen zapojení spotřebičů a svítidel, ale i rozmístění zásuvek či vypínačů. Toto musí proběhnout v souladu s bezpečnostními předpisy (například vzdálenost od kuchyňského dřezu).

Svítidla – měli byste také mít rozmyšleno, kde budou jaká svítidla. Toto také můžete konzultovat s tvůrci kuchyní na míru, protože svítidla jsou i součástí kuchyňské linky nad pracovní deskou a některá svítidla se instalují nad horní řadu kuchyňských skříněk.