Dešťová

Pokud vlastníte dům se zahradou, na které něco pěstujete, tak musíte rostlinám zajistit dostatečnou zálivku. Je škoda k tomuto účelu používat drahou pitnou vodu, protože tu musí ve vodárně vhodně upravovat a pak se pouští systémem pod tlakem až k nám domů. Lepší je využívat dešťové vody z vlastní střechy, která je k zálivce vhodná, avšak na pití už ne.

kapky na skle

Její sběr se dá řešit různými způsoby, přičemž mezi nejsnadnější patří dát na rouru ze střechy kladku, které když se otevře, tak voda poteče do sudu či nějaké jiné nádoby. Zde ji můžeme odebírat konví, nebo u větších nádrží čerpadlem, abychom rovnou rostliny mohli zalévat hadicí. Také může být napojeno na závlahový systém, který třeba ves leníku bude ke každé rostlince kapat dešťovou vodu. Jestliže ji budete mít jen tak venku třeba v sudu, tak pamatujte na to, že bez ošetření se v ní časem začnou tvořit zelené organismy.

Pitná z vodovodu

Právě tu využíváme běžně v domácnosti, protože se dá klidně pít a vařit z ní bez rizika nějakých zdravotních potíží. Aby se dostala na všechna potřebná místa jako je třeba vana, umyvadlo, dřez a myčka, tak musíme mít funkční rozvody. Zde figurují všemožná potrubí a armatury. Mezi velmi důležitou řadíme hlavní uzávěr, který je v případě nějakého maléru co nejdříve zapotřebí uzavřít. Když nám někde začne tryskat voda, tak je problém potřeba co nejdříve opravit, abychom uzávěr mohli zase otevřít a normálně začít zase vodovod využívat.

venkovní kohoutek

Přeci jen být bez tohoto přístupu k pitné vodě není vůbec pohodlné. V takovém případě proto kontaktujte instalatéra Ostrava, který problém hravě vyřeší a vše bude zase dokonale fungovat. Řeší i záležitosti s odpady, protože takové ucpané WC není zrovna ničím příjemným. Jejich havarijní služba zajistí řešení naléhavých problémů rychle a efektivně, přičemž jejich číslo si klidně uložte rovnou do mobilu, protože nikdy nevíte, co se může přihodit.