Jsou lidé, kteří dojdou do bodu, že by bylo na čase se osamostatnit. Je dost možné, že i vy jednou dojdete do stejného bodu. Pokud se něco takového stane, je vhodné začít řešit, kde budete bydlet. Je jasné, že pokud je člověku 18 let, určitě se nebude stěhovat do rodinného domu. Takovému člověku nezbývá při dnešních cenách nic jiného než jít do bytu. Rozhodně si ale nemyslete, že by si takový člověk mohl dovolit velký byt. Při dnešních cenách si člověk může dovolit tak maximálně garsonku nebo byt o velikosti 1+1. Je ale pravdou, že pokud je člověk sám, něco takového mu úplně stačí.

modrý interiér

Pokud chcete jít bydlet ve dvou, bylo by dobré zvážit byt větší, protože v něčem takovém to rozhodně nebude ideální. Bylo by dobré uvažovat o velikosti bytu 3+1. Je ale potřeba počítat s vyšší cenou. Ve dvou je to ale o něčem úplně jiném, než když člověk platí nájem sám. Rozhodně je ale taková garsonka nebo byt o velikosti 1+1 pro člověka, který se chce osamostatnit, velice vhodný. Něco takového úplně stačí k tomu, aby se člověk naučil se o sebe postarat. Rozhodně to není o tom, že člověk, který se rozhodl osamostatnit, musí jít do něčeho velkého.

bílý interiér

Je určitě dobré zvážit i to, jestli jít do pronájmu nebo jestli si vzít hypotéku a nějaký ten byt koupit. Mnoho lidí udělá to, že si vezmou hypotéku a daný byt koupí. Něco takového je ale špatné rozhodnutí. Opravdu si myslíte, že budete po celý zbytek vašeho života bydlet v garsonce nebo v bytě o velikosti 1+1? Jděte prve do nájmu. Bude to pro vás daleko vhodnější než byt kupovat. Je dost možné, že za dva nebo tři roky už budete bydlet někde úplně jinde. Je dobré nespěchat i když vám lidé tvrdí, že je mnohem lepší něco vlastnit než být v nájmu. Mít ale v 18 letech hypotéku není úplně ideální, což si mnoho lidí už neuvědomuje. Každý se musí rozhodnout, ale bylo by dobré nespěchat. Mohli byste se poté velmi divit.