Kdyby se vás někdo zeptal, jaké zábradlí na schodiště https://www.kmkdesign.cz/zabradli se nejvíc hodí do interiéru, možná byste byli v rozpacích a potřebovali byste na odpověď víc času. Rozhodnout se o typu a materiálu zábradlí na schodiště totiž není vůbec jednoduché, protože je celá řada možností, a za ideální můžeme považovat většinu z nich.

skleněné zábradlí

Nerezová ocel – jeden z nejoblíbenějších materiálů pro výrobu zábradlí si svou oblibu skutečně zaslouží. Zábradlí za běžných pokojových teplot nekoroduje, je dostatečně pevné a stabilní a lze dobře kombinovat i s jinými materiály, například se sklem nebo dřevem. Nerez nevyžaduje prakticky žádnou údržbu, pouze občasné čištění od mastného prachu, a na to stačí docela obyčejná teplá voda s octem a jedlou sodou.

nerezové zábradlí

Sklo – tímto máme samozřejmě na mysli sklo tvrzené, které je zabezpečené proti poškození a nebezpečí vzniku těžkých úrazů pořezáním. Tvrzená skla vypadají na zábradlí velmi atraktivně, sklo můžete využít prakticky kdekoli a pokaždé to bude krásný bytový doplněk. Tvrzená skla lze využít i pro výstavbu zábradlí v exteriéru na terasách, balkonech a lodžiích, kde plní nejen estetickou, ale i praktickou funkci. S tvrzeným sklem také získáte na balkoně potřebné soukromí a můžete z něj v těchto prostorách vytvořit i prodloužení obytného prostoru, připomínající zimní zahradu nebo skleník.

Dřevo – zde existuje tolik možností, že by bylo asi zbytečné různé varianty dřevěného zábradlí popisovat. Podstatné je, že dřevo vypadá až luxusně, a že tato zábradlí také patří k nejkrásnějším stavebním prvkům v mnoha bytových interiérech.

Kované zábradlí – zábradlí lze vyrobit i jako výkovek. Kovaná zábradlí jsou umělecká díla a kováři je dovedou vyrobit s takovou grácií, že se nad tím tají dech. Kované zábradlí se ale nehodí všude, dobře vypadat budou zejména u kamenných domů a jiných historických staveb.