Současná legislativa umožňuje mít nahlášené sídlo firmy prakticky kdekoli. Teoreticky tak můžete mít v obchodním rejstříku uvedené sídlo firmy i mimo vaše bydliště či provozovnu a možná se tážete po tom, proč se vlastně vůbec obtěžovat přesouvat sídlo firmy do Prahy 5 profisidla.cz, jestliže například bydlíte v Hostivici.

práce na PC

Zasedačka versus obývák – pozvat si obchodní partnery na důležité jednání, kde se bude podepisovat dlouhodobá spolupráce, bude tu zapotřebí promítat na plátno některé informační „slidy“ a bude nutné mít k dispozici několik kancelářských stolů například pro deset osob, je běžnou činností mnoha společností, a provádět toto ve vašem obývacím pokoji nebo venku na terase za domem, je krajně nevhodné a nedostačující. Potřebujete k tomu dostatečně velkou kancelář, nejlépe zasedací místnost, a k tomu lze využít prostor, které se nabízejí při využívání virtuálního sídla.

pohled na Prahu

Klid na podnikání – každý ví, že k podnikání, a obecně k jakékoli práci, je zapotřebí klid a soustředění. Pokud jej nemáte, dostavují se chyby a problémy. Přesto se ne každému podaří zajistit si dostatečný prostor pro klidné provozování živnosti. Klid na podnikání narušují mnohé faktory a k těm velmi významným patří kontroly z finančního úřadu a závistiví lidé kolem vás.

Kontrolní orgán – sídlo firmy nahlášené v malé obci zvyšuje pravděpodobnost kontroly z finančáku tak, že ji můžete očekávat mnohem častěji, než v Praze. Platí tu nepřímá úměrnost – čím více subjektů nahlášených v daném obvodu, tím menší šance, že vás tu kontrolor vyhmátne. V některých zdrojích se dočtete, že pravděpodobnost kontroly z berňáku je v Praze tak malá, že tu můžete očekávat kontrolu v intervalu jednou za sto deset let. I když máte vše v pořádku, kontroloři vás zdržují od práce, musíte se jim věnovat, a svým způsobem to vyvolává i velký stres.