Když si lidé objednávají služby stěhovacích firem, počítají s tím, že akce proběhne velice svižně a rychle. V situacích, kdy se stěhuje běžné vybavení bytu, to možné je, neboť břemena, jako jsou domácí spotřebiče, věci zabalené v krabicích, koberce a rozebraný nábytek, jsou relativně lehká, a stěhováci s nimi nemají příliš mnoho práce. Kupříkladu dvoupokojový byt je se dvěma stěhováky naložený v autě již za dvě hodiny, další dvě hodiny zabere vykládka a pak už jen musíte započítat ujetou vzdálenost stěhovacího vozu.

stěhování klavíru

Mnohem obtížnější situace jsou u stěhování těžkých břemen v Praze.

Hudební nástroje – přestěhovat kytaru nebo bicí soupravu, na to vám stačí osobní auto, ale ke stěhování klavíru o hmotnosti půl tuny už musíte mít partu silných chlapů.

stěhování velkých palem

Trezory – i toto se občas stěhuje a některé trezory mohou vážit i víc, jak jednu tunu.

Starožitný nábytek – některý nerozebíratelný nábytek může dát hodně zabrat. Například psací sekretář z doby klasicismu, intarzované knihovní skříně, divany a křesla či oválný jídelní rozkládací stůl pro dvanáct osob – to už jsou kousky, s nimiž se stěhovací firma může pěkně potrápit.

Akvária – akvaristika je v naší zemi velmi oblíbená, v bytech většinou převažují malá akvária do sto šedesáti litrů, o hmotnosti cca 50 kg, ovšem pokud si někdo pořídí akvárium obří, čtyř set litrové, které váží půl druhého metráku, nebude to práce pro stěhovací amatéry.

Palmy – stěhují se i velké vzrostlé rostliny ze zimních či botanických zahrad, a toto bývá jedna z nejobtížnějších stěhovacích operací, protože se musí provádět s citem a s ohledem na živou rostlinu, jejíž případný úhyn se může pořádně prodražit.

Stroje a zařízení – stěhovací firmy stěhují i stoje a různá výrobní zařízení, jako jsou soustruhy, tabulové nůžky, sloupové vrtačky, frézky, hoblovky či velké strojní brusky.