Také nemáte rádi úklid po malování? Nejste sami, ten totiž mnohdy bere energii víc, než samotné malování, navíc je to již ve finále této mimořádné akce a mohou vám docházet síly. Zejména pokud malujete byt svépomocí, je to nezáviděníhodná procedura.

Všude jsou bílé tečky – jestliže někde zapomenete zakrýt předměty a části prostor, kde se maluje válečkem, mohou se na jejich povrchu objevit velmi drobné bílé nebo barevné tečky. Barva totiž při otáčení válečku na stěnách či na stropě stříká velmi drobné kapičky, sotva okem znatelné, a ty pak mohou vyzdobit vše kolem sebe. Akrylová barva však dobře drží na jakémkoli povrchu a důkladně se jí zbavit vyžaduje značnou námahu. Přenechejte tuto práci raději někomu jinému, nejlépe profesionálům.

malířské práce

Rozlitá barva na parapetu – tu a tam se stane, že se malířská barva rozlije na okenní parapet, na podlahu, na nábytek a na další předměty, a pokud na skvrny zapomenete, zaschnout tu a vytvoří celistvý povlak. Musí se pak velmi opatrně odloupnout, ale někdy to nejde a nezbývá, než důkladně drhnout hadříky a houbičkou. Rozlité barvy také rády vytváří při čištění šmouhy, a je velmi pracné je bezezbytku vyčistit. Pro profesionály je to běžná rutina, pro mnohé amatéry spíše práce pro zlost.

malování bytu

Mytí oken – někteří lidé při malování okna nezakrývají, protože potřebují co nejvíce denního světla. Ta jsou pak důkladně zanesená malířskou barvou. Jestliže pak spojíte malování s mytím oken, bude to, jak se říká, při jedné špíně, a alespoň budou obytné prostory důkladně vyčištěné a jako nové. A kdo jiný, než profesionální firma, by se tohoto úkolu měl zhostit?

Podlahy – při malování se většinou snažíme zakrýt podlahy, ale neustálý náročný pohyb s malířským náčiním v daném prostoru snadno některá místa odhalí a ta je pak třeba důkladněji čistit. Takže další práce navíc pro úklidovou firmu.